تاثیر گیاهخواری بر سلامت انسان و جامعه و توضیحی در رابطه با کتاب زمین، زمان، انسان نوشته مزدافر مومنی

آقای مزدافر مومنی که یکی از محققان برجسته در زمینه سلامت و علوم طبیعت هستند، نویسنده کتابی با نام زمین، زمان، انسان می باشند که در آن به تفصیل دلایل و مزیت ها و همچنین روش های گیاهخواری را شرح داده اند.

کلیه مباحث مطرح شده در این کتاب پایه و اساس علمی و قابل تحقیق دارند و بر اساس تجربیات و مستندات دانشمندان برجسته و مشهور در این زمینه، منتشر و مطرح شده اند.

کتاب زمین، زمان، انسان یک مرجع نسبتا کامل در زمینه علوم تغذیه و سلامت بشر نیز می باشد. همچنین به جرات می توان گفت که پس از مطالعه این کتاب تمایل خواننده تا حد بالایی به گیاهخواری متمایل خواهد گردید. البته غالب خوانندگان متوجه این امر خواهند شد که نتنها بشر ملزم به گیاهخواریست، بلکه استفاده از خوراک جانوری زمینه ساز اصلی بسیاری از اتفاقات ناگوار جهان هست.

گیاهخواری

بشر امروزی بر اساس عادت ها و ارث بری های فکری از گذشتگان خود گوشت را به عنوان غذای اصلی و یک ماده مقوی می شناسد.
در حالی که دستاورد های علمی عصر جدید با قاطعیت این مسئله را رد می کند و البته گیاهان و خانواده محصولات پرورش یافته از خاک را دلیل اصلی سلامت و پایداری انسان و جهان بر می شمارد.

قسمتی از کتاب زمین، زمان، انسان

ارتباط پروتئین حیوانی با فشار خون
دکتر کولین کمپبل در این باره می گوید غذاهای حیوانی از نظر یون سدیم بسیار غنی هستند، این امر موجب جذب آب بیشتر به درون رگ ها می شود. از طرف دیگر، غذاهای حیوانی سبب ایجاد شدن پلاک، در شریان ها می شوند که به موجب آن، مسیر عبور خون باریک تر می گردد.

اگر این دو وضعیت را با هم در نظر بگیریم، به بیماری ای می سیم که فقط در آمریکا بیش از ۵۰ میلیون نفر به آن مبتلا هستند. ("فشار خون بالا")

ما می توانیم از داروهای مسدودکننده کانال های کلسیمی و یا داروهای ادرار آور برای کنترل بیماری فشار خون استفاده کنیم اما تحقیقات نشان داده اند که در این حالت خطر عدم توانایی در کنترل رفتارهای فردی همچنان وجود دارد و مصرف دارو فقط برای کنترل این بیماری تجویز میشود و منجر به درمان نمی گردد.

کتاب آب ناب

آقای مزدافر مومنی علاوه بر تالیف کتاب زمین زمان انسان کتاب دیگری با نام کتاب آب ناب نیز نوشته اند که در این کتاب تجربیات و مطالعات چندین و چند ساله خود در خصوص آب که ماده ای حیات بخش برای انسان و کره زمین می باشد را عنوان کرده اند و همچنین با خواندن این کتاب متوجه خواهیم شد که برای حفظ سلامتی چه نوع آبی باید میل کنیم و در حقیقت این کتاب پاسخی به پرسش هایی نظیر: آب چیست؟ حافظه آب چیست؟ آب چگونه بیماری های لاعلاج را درمان می کند؟ چه آبی افراد را بیمار می کند؟ می باشد.
ضمنا در کتاب آب ناب، تحقیقات دانشمندان و پزشکان زیادی را خواهیم خواند که اثباتی برای گفته های کتاب می باشند.

کتاب آب ناب ارزش مطالعاتی و علمی بالایی دارد و اطمینان دارم اگر شما اقدام به مطالعه این کتاب کنید و در نتیجه متوجه شوید که چه آبی سلامتی آینده شما را تضمین خواهد کرد؛ قطعا دیگر به هیچ آب بسته بندی شده در پلاستیک و یا آب لوله کشی شده شهری ای اطمینان نخواهید کرد و البته خواهید فهمید که بدن انسان تنها با H2O خالص می تواند با بهینه ترین روش ممکن کار کند و بیماری ها را توسط خاصیت الکترونگاتیویته آب خالص دفع کند.

کتاب یگانگی با تمامیت هستی

آقای مزدافر مومنی و خانم ساقی مومنی دو مترجم کتاب "یگانگی با تمامیت هستی" هستند که نوشته اکهارت تله (معلم معنوی متولد شده آلمان) می باشد. تله با کتاب نیروی حال شهرت جهانی پیدا کرده است و می توانم بگویم شاید اولین بار در عمرم لذت زندگی کردن در لحظه حال سخاوتمند را در حین مطالعه این کتاب تجربه کردم. مفاهیم این کتاب شاید سخت بنظر برسد و پیشنهاد من این است که اگر می خواهید قدمی بزرگ در راه خودشناسی بر دارید، چند کتاب: نیروی حال، تمرین نیروی حال، یگانگی با تمامیت هستی، ماورای طبیعی شدن و کتاب کمال ذهن (دکتر جو دیسپنزا) و کتاب از ذهن تا ماده(دکتر داسون چرچ) را بخوانید.
البته در این بین تنها کتاب یگانگی با تمامیت هستی است که با مشارکت آقای مومنی ترجمه شده است و مابقی پیشنهاد نویسنده این صفحه به شماست.

سمینار های آقای مزدافر مومنی

ایشان همچنین سمینار های بسیار آموزنده ای با عناوین: سمینار جوشش سرزندگی، سمینار آب ناب، سمینار خوراک برین، سمینار زمین زمان انسان، سمینار رهایی از آشفتگی و دوره موج سواری بر امواج زندگی برگزار می کنند که بنده تا کنون در دو مورد آخر شرکت کرده ام و با قطعیت می گویم که خوشحالم در سن 24 سالگی مفاهیم فیزیک کوانتوم و اصول مراقبه را از ایشان یاد گرفتم.
افراد با سواد، خیر خواه و اندیشمندی مثل ایشان، می توانند کورسوی امیدی برای نجات بشریت از گرداب مشکلات باشند.

آدرس سایت آقای مزدافر مومنی.

این جا هم توضیحاتی در مورد کتاب زمین، زمان، انسان قرار دادم.